کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی قم

درباره کتابخانه

  • 1400/06/30 - 09:14
  • 67
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

وبینار آموزشی ScienceDirect, Scopus و ScienceDirect Topics

وبینار آموزشی ScienceDirect, Scopus و ScienceDirect Topics سه شنبه ۳۰ شهریور برگزار می شود.

وبینار آموزشی ScienceDirect, Scopus و ScienceDirect Topics
وبینار آموزشی ScienceDirect, Scopus و ScienceDirect Topics سه شنبه ۳۰ شهریور برگزار می شود.
به گزارش مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه، سی و ششمین وبینار آموزشی حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با هدف آشنایی کاربران دانشگاه با جدیدترین بروزرسانی های Scopus و ScienceDirect و آشنایی با ابزار ScienceDirect Topics، با حضور نماینده رسمی ناشر الزویر در ایران، سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ از ساعت ۱۲ الی ۱۵ از طریق سامانه وب کنفرانس Adobe Connect برگزار خواهد شد.
از کلیه اساتید و اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه درخواست می شود در این وبینار آموزشی رایگان، ثبت نام و شرکت نمایند. برای افرادی که ثبت نام کرده و در وبینار حضور داشته باشند، گواهی معتبر، صادر خواهد شد.

 
 
 
ورود به وبینار
 
 
 
اسکوپوس بزرگترین پایگاه استنادی و چکیده مقالات در جهان است. این پایگاه دارای حدود ۷۸ میلیون مقاله و ۱۷۰ هزار پروفایل پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات و ۱۶ میلیون پروفایل پژوهشی نویسندگان است. اسکوپوس به واسطه ابزارهای قدرتمند کشف و تحلیل به عنوان یک پایگاه مرجع توسط بیش از ۵۰۰۰ موسسه دانشگاهی، دولتی و شرکت‌های خصوصی برای رنکینگ، ارزیابی، گزارش و چشم‌انداز فعالیت‌های تحقیقاتی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این پایگاه محققین قادر به جستجو در تمام حیطه‌های موضوعی، پیدا کردن ترندهای پژوهشی، انتخاب ژورنال مناسب برای ارسال مقاله و همچنین ردیابی و ارزیابی تاثیر مقاله منتشر شده از جنبه‌های مختلف هستند.
 
پلت‌فرم ScienceDirect ارائه‌دهنده‌ی ژورنال‌ها و کتاب‌های الکترونیکی الزویر با ویژگی‌های هوشمند است که از آموزش، یادگیری و تحقیقات هوشمندانه پشتیبانی می‌کند و با بیش از ۲۵۰۰ ژورنال و بیش از ۳۰۰۰۰ کتاب الکترونیکی به موسسات دانشگاهی، سازمان‌های دولتی و واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع مختلف خدمت می‌کند. پلت‌فرم ScienceDirect متن کامل ژورنال‌های با کیفیت بالا را با فناوری‌های پیشرفته و ابزارهای بصری گردهم می‌آورد تا آموزش، دوره‌ها و تحقیقات را کارآمدتر و موثرتر کند.
 
 
الزویر فناوری و محتوا را برای ایجاد یک ابزار جدید ترکیب کرده است تا روند تحقیق را بهبود ببخشد. این ابزار که ScienceDirect Topics نام دارد صدها هزار صفحه موضوعی را در پلت‌فرم ScienceDirect ارائه می‌دهد که هر یک حاوی اطلاعات مختصر و انتخاب شده از کتاب‌های مرجع است. ابزار ScienceDirect Topics با پیوند دادن مفاهیم خاص موجود در مقالات ژورنال‌ها به صفحات موضوعی درک مطلب را برای همه محققان در همه سطوح بهبود می‌بخشد و آنها را در مسیر کشف راهنمایی می‌کند. در مسیر فرضیه تا کشف، یک محقق به آسانی می‌تواند در باتلاقی از اطلاعات نادرست و منابع غیرقابل اطمینان غرق شود و تنها امیدوار باشد که در حال جستجو در مورد موضوعی نامعلوم است. نتیجه این کار جستجوی سوزن در انبار کاه و دورماندن از اطلاعات درست خواهد بود.

به همین دلیل است که الزویر ScienceDirect Topics را ایجاد کرده‌ است. این پیشرفت تحقیقاتی جدید، اتصال زمینه‌های علمی مختلف را با هم ممکن ساخته و یک شبکه جستجو ایجاد می‌کند که به واسطه آن یادگیری خلاقانه در محیطی عالی مهیا می‌شود. با استفاده از شبکه ScienceDirect Topics، کلیدی‌ترین موضوعات که برای درک و تخمین منابع مفهومی حیاتی هستند، پیش‌بینی می‌شوند و اینگونه است که به بهبود و تسریع نگرش علمی محقق کمک می‌کنند.
 
نحوه ورود به وبینار:
وبینار آموزشی آشنایی با جدیدترین بروزرسانی های پایگاه های اطلاعاتی Scopus و  ScienceDirect و ScienceDirect Topics با استفاده از امکانات سامانه وب کنفرانس Adobe Connect برگزار خواهد شد.
برای ورود به وبینار در سامانه Adobe Connect می توانید از آدرس http://vc.bums.ac.ir/mim استفاده نمایید. برای تسهیل در صدور گواهی ها، لطفا به عنوان کاربر میهمان و با شماره ملی به سامانه وارد شوید. همچنین حین برگزاری وبینار می توانید سؤالات خود را به صورت متنی یا صوتی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ یا پیامک به شماره ۰۹۱۵۶۰۴۳۹۵۷ ارسال فرمائید.
ضمنا یادآوری می شود با توجه به این که از ابتدای سال ۲۰۲۱ نرم افزار Adobe Connect از Flash Player پشتیبانی نمی کند لازم است کاربران نسبت به بروزرسانی نرم افزار Adobe Connect اقدام نمایند. برای مشاهده راهنمای استفاده از این سامانه و دریافت لینک نرم افزارهای مورد نیاز اینجا کلیک نمایید.
 
 

ورود به وبینار
 
 
 
 
راه های ارتباطی حوزه مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در رابطه با وبینارهای آموزشی:
۱- پست الکترونیک lib.info@bums.ac.ir
۲- تماس با شماره ۰۵۶۳۲۳۸۱۷۵۲ در ساعات اداری
۳- ارسال پیام در گروه های خدمات اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه در پیام رسان واتساپ
۴- ارسال پیام کوتاه به شماره ۰۹۱۵۶۰۴۳۹۵۷
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 47293
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید