کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی قم

درباره کتابخانه

عضویت چه افرادی در کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی قم پذیرفته می شود؟

کلیه اعضاء هیات علمی و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در مدت اشتغال یا تحصیل

سایر افراد به عنوان عضو میهمان (بدون امکان امانت مدارک چاپی) به مدت یک سال

چگونه می توانم به عضویت کتابخانه در آیم؟

برای عضویت باید فرم الکترونیکی عضویت مندرج در وبگاه کتابخانه  دانشگاه علوم پزشکی قم تکمیل گردد. بعد از تایید عضویت، شما به عضویت کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خواهید آمد. درخواست عضویت اعضای جدید حداکثر تا دو روز کاری بررسی خواهد شد.

چگونه می توانم آدرس پست الکترونیک جدید خود را به منظور ارتباط با کتابخانه دیجیتال اعلام و ثبت نمایم؟

برای ثبت تغییرات اطلاعات عضویت لازم است به یکی از کتابخانه های دانشگاه مراجعه فرمائید .

 

نحوه تمدید منابع امانتی چگونه است؟

اعضا پس از ورود به سیستم با شناسه کاربری و رمز عبور ، می بایست به منوی «کتابخانه من» را وارد شوند و از لینک «فهرست امانت های من» نسبت به تمدید مدارک امانتی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است مدارک امانتی تا دو روز قبل از تاریخ بازگشت تعیین شده، تمدید نمی شوند. مدارکی که تاخیر دارند نیز امکان تمدید الکترونیکی ندارند و برای تمدید آنها می بایست به کتابخانه مراجعه شود.

چگونه مدارک مورد نیاز را رزرو کنیم؟

برای استفاده از خدمات رزرو مدارک امانتی می بایست با شناسه کاربری و رمز عبور به سامانه کتابخانه دیجیتال داشگاه وارد شوید. سپس مدرک مورد نیاز را جستجو نمایید. در صفحه مشاهده اطلاعات کتابشناختی منبع، لیست نسخه های منبع قابل مشاهده می باشد. در لیست مذکور نسخه های موجود در کتابخانه های دانشگاه و نسخه هایی که در امانت هستند نشان داده می شوند. لذا چنانچه مدرک مورد نظر در کتابخانه موجود نباشد کاربر می تواند با کلیک بر روی لینک رزرو نسبت به رزرو آن نسخه اقدام نماید.

کاربران می توانند برای مشاهده  لیست مدارک رزرو شده خود از امکانات تعبیه شده در منوی کتابخانه من استفاده نمایند. در لیست مذکور امکان لغو رزرو نیز وجود دارد. لازم به ذکر است دستور رزرو هر مدرک به مدت پنج روز از تاریخ رزرو فعال خواهد بود و بعد از این مدت منقضی خواهد شد. 

از چه مرورگری برای استفاده از کتابخانه دیجیتال استفاده کنم؟

استفاده از مرورگرهای موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم برای استفاده بهینه از امکانات کتابخانه دیجیتال توصیه می گردد. همچنین می توان از اینترنت اکسپلورر نسخه 9 و بالاتر نیز استفاده کرد.